Monday ,04 March 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > (ФОТО) Добро утро лидери!!
(ФОТО) Добро утро лидери!!

(ФОТО) Добро утро лидери!!

ФК Вардар е најголем добитник по одиграната 20 рунда во ПМФЛ. Фудбалерите на Васоски славеа победа над Борец во Велес кој немаше пораз една ипол година дома, а Силекс одигра 0:0 со Шкендија, па така Вардарци се одлепија на плус десет бодови предност пред Шкендија и единаесет пред третопласираниот тим на Силекс.

Вардар покрај што е прв, може да се пофали дека го има најдобриот напад и најдобрата одбрана во лигата, со само 12 примени погодоци досега.

Табелата по одиграното 20.коло изгледа вака:

fg