Wednesday ,17 July 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња > (Фотогалерија) Вардар и Форца имаа два пријателски дуели кај генерација 2009
(Фотогалерија) Вардар и Форца имаа два пријателски дуели кај генерација 2009

(Фотогалерија) Вардар и Форца имаа два пријателски дуели кај генерација 2009

Генерацијата 2009 на ФК Вардар одигра два контролни натпревари против екипата на Форца. Посербно интересен беше првиот дуел, кој противникот го доби минимално со еден гол разлика, додека на вториот натпревар тимот на Форца стигна до убедлива победа.

Погледнете ја фотогалеријата од двата натпревари кои се одиграа на теренот на Академијата.

1 2 186450547_3953285301384953_2516711765500648292_n 186459669_3953282728051877_2385728002387361463_n 186464352_3953283868051763_5486251625437513632_n 186466737_3953286468051503_537649458109295906_n 186474576_3953286194718197_1933999244971047915_n 186474721_3953278031385680_4088662240257342565_n 186478089_3953283981385085_3039898661487122280_n 186482531_3953287478051402_6020172299576452685_n 186491592_3953287368051413_1076080658646857099_n 186501728_3953284028051747_6012034402088986620_n 186504703_3953284501385033_8025753121635636789_n 186510340_3953277324719084_2779883873892732491_n 186513691_3953276654719151_4016116486298254056_n 186518791_3953285708051579_9034842887508974018_n 186526981_3953282448051905_7420257430604813966_n 186532503_3953286278051522_2769225096292019421_n 186534285_3953284544718362_8078197247641209169_n 186540263_3953285771384906_1236082472870809357_n 186551624_3953277304719086_7455956637049898669_n 186572643_3953284344718382_4783024819542016990_n 186572900_3953277098052440_7421286546769542370_n 186929097_3953284458051704_6909760667947508391_n 187128570_3953285971384886_3661803599052686385_n 187205380_3953285584718258_7517045911946994151_n 187535886_3953286571384826_8867130886861343703_n