Sunday ,14 April 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња > (ФОТО) ФК Вардар генерација 2008 го победи тимот на Еврофудбал
(ФОТО) ФК Вардар генерација 2008 го победи тимот на Еврофудбал

(ФОТО) ФК Вардар генерација 2008 го победи тимот на Еврофудбал

Екипата на Еврофудбал од Охрид беше гостин на фудбалскиот клуб Вардар. Одигравме два натпревари со овој противник, од кои едниот беше со генерацијата 2008. Избраниците на Миле Крстевски доминираа во сите сегменти на фудбалската игра и заслужено го победија противникот. Прикажавме допадлив и офанзивен фудбал кој на крајот ни донесе и победа.

Погледнете фотиграфии од натпреварот одигран на теренот на Академијата.

186445177_3953288294717987_5255044532741964834_n 186453545_3953285364718280_5791141608970741643_n 186456073_3953288511384632_908262796165320963_n 186479352_3953287954718021_211588611377674803_n 186480880_3953285844718232_5112181346624593558_n 186480914_3953287204718096_3395268871166638177_n 186489835_3953286018051548_2005368530574908142_n 186535841_3953287898051360_7856851541171808430_n 186544420_3953287998051350_8273114019813279102_n 186994971_3953288571384626_3229920162720417734_n 187226914_3953287248051425_162840246383494799_n 187514535_3953288828051267_6452308972159896116_n