Thursday ,09 December 2021
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња > (Фотогалерија) Генер. 2009 на ФК Вардар славеше во дуелите со Еуроспорт и Њу Старс
(Фотогалерија) Генер. 2009 на ФК Вардар славеше во дуелите со Еуроспорт и Њу Старс

(Фотогалерија) Генер. 2009 на ФК Вардар славеше во дуелите со Еуроспорт и Њу Старс

Генерацијата 2009 на ФК Вардар во текот на вчерашниот ден одигра два натпревари во детската лига кои ги доби во своја корист. Вардар (1) беше подобар од тимот на Еуроспорт (4:0), додека Вардар (2) ја победи екипата на Њу Старс (3) со резултат 8:0.

Погледнете фотографии од двата натпревари.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 23 24 25 26