Wednesday ,15 July 2020
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (Фотогалерија) Кил му го нанесе првиот пораз на Вардар во ЛШ
(Фотогалерија) Кил му го нанесе првиот пораз на Вардар во ЛШ

(Фотогалерија) Кил му го нанесе првиот пораз на Вардар во ЛШ

Екипата на Кил му го нанесе првиот пораз на Вардар оваа сезона во Лигата на Шампионите. Германците триумфираа убедливо со резултат 20:31 и го превземаа првото место во групата Б. Лошото прво полувреме беше пресундо за поразот, во кое црвено-црните имаа негатива од 4:16. Во второто полувреме намаливме на пет голови, но немавме сили, па Кил стигна до двоцифрена победа.

Погледнете ја фотогалеријата од натпреварот.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24