Wednesday ,15 July 2020
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (ВИДЕО) Најинтересните моменти од мечот со Кил
(ВИДЕО) Најинтересните моменти од мечот со Кил

(ВИДЕО) Најинтересните моменти од мечот со Кил

Вардар не успеа да стигне до четвртата последователна победа во Лигата на Шампионите, откако Кил му застана на патот и не победи со резултат 20:31. Противникот во текот на целиот меч имаше предност, додека на полувреме водеше со резултат 4:16. Гедбан имаше 9 одбрани, додека најефикасен со 5 голови беше Дибиров.

Најинтересните моменти од мечот, можете да ги погледнете на линкот, ТУКА.