Wednesday ,15 July 2020
Последни:
Home > ЖРК Вардар > (Фотогалерија) Пионерките на Вардар го совладаа ЖРК Металург во дербито
(Фотогалерија) Пионерките на Вардар го совладаа ЖРК Металург во дербито

(Фотогалерија) Пионерките на Вардар го совладаа ЖРК Металург во дербито

Дербито кое се одигра на 11-Октомври, во пионерската женска лига им припадна на девојките на Вардар. Тие во Јане Сандански го совладаа тимот на Металург со 26-15. Беше тежок и цврст натпревар сепак избраничките на Платон и Папуџиева покажаа дека се најсилен тим во оваа конкуренција.

1 2 3 4 5 6 7 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20