Sunday ,16 June 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-17 > (ФОТОГАЛЕРИЈА) Големото финале од купот, им припадна на Вардаровите пионери
(ФОТОГАЛЕРИЈА) Големото финале од купот, им припадна на Вардаровите пионери

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Големото финале од купот, им припадна на Вардаровите пионери

Пионерите на фудбалскиот клуб Вардар се освојувачи на купот, откако во финалниот натпревар беа подобри од екипата на Милано. Конечниот резултат на овој дуел гласеше 3:1. Марко Ѓорѓиевски постигна два гола, додека еден беше дело на Саит Битиќи. Погледнете ја фотогалеријата од ова финале.

vardarfans-1 vardarfans-2 vardarfans-3 vardarfans-4 vardarfans-5 vardarfans-6 vardarfans-7 vardarfans-8 vardarfans-9 vardarfans-10 vardarfans-11 vardarfans-12 vardarfans-13 vardarfans-14 vardarfans-15 vardarfans-16 vardarfans-1713166048_1706266102968266_7078455097446717621_nvardarfans-19 vardarfans-20 vardarfans-21 vardarfans-22 vardarfans-24 vardarfans-25 vardarfans-26 vardarfans-27 vardarfans-28 vardarfans-29 vardarfans-30 vardarfans-31 vardarfans-32 vardarfans-33vardarfans-41-660x330vardarfans cetvrta