Friday ,19 April 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > (ФОТО) ФК Вардар добива свој стадион
(ФОТО) ФК Вардар добива свој стадион

(ФОТО) ФК Вардар добива свој стадион

Конечно, најтрофејниот македонски фудбалски колектив, екипата на Фк Вардар ќе добие свој дом. Новиот стадион ќе се наоѓа во населбата Аеродром.

vardarfans stadion 2

 

Секоја чест за сопственикот господинот Сергеј Самсоненко кој покажува голема љубов кон нашиот Вардар. Ова е негов трет голем проект, после изградбата на тренинг центарот во Хиподром ,како и моменталното градење на Академија за младите Вардарови фудбалери.

vardarfans stadion 3