Tuesday ,23 April 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња > (Фотогалерија) Вардаровата генер. 2006 до рутинска победа во дуелот со Драчево Јуниор
(Фотогалерија) Вардаровата генер. 2006 до рутинска победа во дуелот со Драчево Јуниор

(Фотогалерија) Вардаровата генер. 2006 до рутинска победа во дуелот со Драчево Јуниор

Генерацијата 2006 на ФК на првиот натпреварувачки ден на турнирот „Гази Баба Куп“. Во првото коло бевме подобри од екипата на Еуроспорт (3:0), додека во вториот меч го совладавме Драчево Јуниор, со резултат 2:0.

Погледнете ја фотогалеријата од мечот, Вардар – Драчево Јуниор, одигран на стадионот „Борис Трајковски“

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25