Sunday ,16 June 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња > (Фотогалерија) ФК Вардар генер. 2006 обезбеди триумф на првиот 1/4 финален меч во Купот
(Фотогалерија) ФК Вардар генер. 2006 обезбеди триумф на првиот 1/4 финален меч во Купот

(Фотогалерија) ФК Вардар генер. 2006 обезбеди триумф на првиот 1/4 финален меч во Купот

Генерацијата 2006 на ФК Вардар успеа да слави на првиот 1/4 финален меч од националниот куп. На теренот на Академијата, црвено-црните со резултат 2:0 ја совладаа екипата на Академија Постолов Пандев. Головите беа дело на Милош Спасовски и Максим Цониќ.

Погледнете ја фотогалеријата од овој дуел.

72485947_141950897121556_3934749655899832320_n 72565414_141951280454851_4268494753969995776_n 72569231_141952290454750_4260161946185105408_n 72628936_141951417121504_1834402028432916480_n 72728793_141951010454878_8473982264693227520_n 72856994_141951087121537_5905570595956850688_n 72867736_141951233788189_7384193777155440640_n 72872640_141951470454832_9205637146226982912_n 72886207_141950773788235_5762620868731600896_n 72948230_141951997121446_3928265195880710144_n 73001491_141951337121512_8172004196443226112_n 73011656_141951550454824_270871759018786816_n 73034840_141950710454908_2643080547055697920_n 73064148_141952220454757_1804387474118541312_n 73134345_141951130454866_6995418053395611648_n 73236809_141951567121489_7283778949308481536_n 73249828_141950737121572_7600183537827840000_n 73266471_141951183788194_1382604321098563584_n 73304975_141952067121439_6806236658246090752_n 73333409_141951790454800_8407166021110071296_n 73349314_141951893788123_1843633618254036992_n 73361327_141951880454791_7298694885396185088_n 73370582_141951937121452_5568173663288557568_n 74171115_141952020454777_8588940083732676608_n 74278209_141952297121416_7877758710003531776_n 74405052_141950803788232_8421982369791082496_n 74427312_141950943788218_777552529851416576_n 74433507_141950903788222_6475446626524594176_n