Friday ,28 February 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња > (Фотогалерија) Половичен успех за генерацијата 2010 во дуелите со Форца
(Фотогалерија) Половичен успех за генерацијата 2010 во дуелите со Форца

(Фотогалерија) Половичен успех за генерацијата 2010 во дуелите со Форца

Изминатиов викенд на терените на ФФМ се одигра првото коло во детската фудбалска лига. Настап имаше генерацијата 2010 која одигра два меча со екипата на Форца. Вардар (1) ја победи Форца (1) со резултат 5:1, додека Вардар (2) загуби од Форца (2),минимално со резултат 0:1.

Погледнете ја фотогалеријата од двата натпревари кај генерацијата 2010.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 30 31 32 33 34 35 36 37