Friday ,28 February 2020
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Гласајте за Скубе, во изборот за најдобар играч на колото во ЛШ
Гласајте за Скубе, во изборот за најдобар играч на колото во ЛШ

Гласајте за Скубе, во изборот за најдобар играч на колото во ЛШ

Европскиот ракометен шампион со триумф ја започна одбраната на титулата, откако славеше на отварање на сезоната против екипата на Монпелје. Најефикасен играч во нашите редови беше Стас Скубе кој постигна 7 голови. Словенецот одигра одличен меч и постигна многу важни голови во моментите кога се одлучуваше победникот. ЕХФ напрви избор на идеалниот тим во првото коло, а во него се најде и Скубе.

За да биде прогласен за играч на колото, можете да гласате за Скубе на линкот, ТУКА.