Saturday ,24 February 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Дарко Мицевски влезе во клубот на играчи, со над 100 натпревари во дресот на Вардар
Дарко Мицевски влезе во клубот на играчи, со над 100 натпревари во дресот на Вардар

Дарко Мицевски влезе во клубот на играчи, со над 100 натпревари во дресот на Вардар

Капитенот на ФК Вардар, Дарко Мицевски, прослави јубилеј од над 100 одиграни натпревари во црвено-црниот дрес. Мицевски заедно со Гачевски се едни од најискусните играчи на Вардар сезонава, во која тимот се бори да се врати во ПМФЛ.

Пред почетокот на пријателски натпревар со Железничар на кој Вардар и Комити славеа јубилеј, на Мицевски му беше врачен подарок за бројката од над 100 натпревари во дресот на Вардар.