Sunday ,08 December 2019
Последни:
Home > ФК Вардар > У-18 > (Фотогалерија) Триумф за вардаровите кадети на контролен меч, против Македонија Ѓ.П
(Фотогалерија) Триумф за вардаровите кадети на контролен меч, против Македонија Ѓ.П

(Фотогалерија) Триумф за вардаровите кадети на контролен меч, против Македонија Ѓ.П

Кадетите на ФК Вардар после враќањето од турнирот во Фоча, одиграа пријателски натпревар. На теренот во Аеродром, избраниците на Филип Деспотовски ја совладаа екипата на Македонија Ѓ.П 4:1 (2:1).

Погледнете фотографии од овој пријателски меч, кој го добија вардарци

1 2 3 4 5 7 8 9 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41