Friday ,12 April 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > ФОТО: Како изгледаа Ристовски и Велковски додека го носеа дресот на Вардар
ФОТО: Како изгледаа Ристовски и Велковски додека го носеа дресот на Вардар

ФОТО: Како изгледаа Ристовски и Велковски додека го носеа дресот на Вардар

Македонија со победата над Косово вчера од 2:1 се пласираше во големото финале на Лигата на нации. Нашите фудбалерии одиграа одличен натпревар и заслужено победија. За пласман на ЕП, Македонија ќе се бори со репрезентацијата на Грузија.

Токму на вчерашниот историски натпревар, најзаслужни за двата погодоци беа некогашните играчи на нашиот тим, Стефан Ристовски и Дарко Велковски. И двајцата прераснаа во одлични фудбалери, посебно Ристовски, кој е дете на Вардар.

Погледнете како изгледаа и двајцата додека го носеа дресот на ФК Вардар:

10686962_814755211910492_2934195656400090017_n 11891398_851981738230175_8393908877732476943_o