Saturday ,02 December 2023
Последни:
Home > Uncategorized > Вардар го совлада и РК Металург

Вардар го совлада и РК Металург

fb_img_1602272046747

Европскиот првак, РК Вардар го одигра и вториот контролен дуел со тим од Скопје пред продолжетокот  на групната фаза во ЕХФ Лигата на шампионите.

Црвено-црните го добија пријателскиот натпревар против Металург во спортскиот центар „Јане Сандански“ со резултат 37-28 (17-13). Гостинот предводен од Автокоманда парираше во првиот дел, ама попушти пред паузата кога Вардар се одели, во вториот дел го контролиравме дуелот.

 Борко Ристовски дојде до седум интервенции, Марко Кизиќ додаде  6 одбрани и двајцата сопреа по еден пенал.