Wednesday ,30 September 2020
Последни:
Home > Комити > (ФОТО) Комити со факели ја одбележаа 12.титула на ФК Вардар
(ФОТО) Комити со факели ја одбележаа 12.титула на ФК Вардар

(ФОТО) Комити со факели ја одбележаа 12.титула на ФК Вардар

Комити ја прославија 12.титула на својот фудбалски миленик. Вардар беше прогласен за нов Шампион на Македонија, откако сезоната не се доигра со крај. Сепак црвено-црните и повеќе од заслужено станаа Шампиони, а во наредниве денови се очекува и официјално ФФМ да им го додели шампионскиот трофеј.

Комити во парк ја прославија новата титула на Вардар, традиционално со факели.

106904527_3063700340350897_8680612785830761873_o