Wednesday ,20 January 2021
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Стјепановиќ заминува во фудбалска пензија
Стјепановиќ заминува во фудбалска пензија

Стјепановиќ заминува во фудбалска пензија

Поранешниот фудбалер и капитен на ФК Вардар, Остоја Стјепановиќ се простува од играњето фудбал.
.
Му посакуваме успешна фудбалска пензија на играчот од средината на теренот кој одигра околу 100 натпревари во ,,црвено – црниот” дрес.
.