Thursday ,20 June 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > (ФОТО) Комитска инвазија на Велес!!

(ФОТО) Комитска инвазија на Велес!!

Навивачите на ФК Вардар, популарните Комити веќе во голем број се упатија во Велес каде попладнево ќе го бодрат својот Вардар на дуелот со тимот на ФК Борец.

300 Комити се најавени во Велес, а првичните фотографии најавуваат дека бројка би можела да биде и многу поголема.

Фото, дел од Комитите се веќе во Велес на “ладење”, а другите само што не пристигнале во градот.

received_429951277728187 received_789797688121061 fb_img_1566133136557