Wednesday ,17 July 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња > (Фотогалерија) Еврофудбал од Охрид подобар од Вардар, кај генерација 2010
(Фотогалерија) Еврофудбал од Охрид подобар од Вардар, кај генерација 2010

(Фотогалерија) Еврофудбал од Охрид подобар од Вардар, кај генерација 2010

Екипата на Еврофудбал од Охрид беше гостин на фудбалскиот клуб Вардар. Одигравме два натпревари со овој противник, од кои едниот беше со генерацијата 2010. На овој дуел како победник излезе тимот на Еврофудбал. Иако вардаровите надежи беа во предност, сепак гостинот од Охрид успеа да направи пресврт и на крајот да го добие дуелот кој изобилуваше со цврста игра и неизвесност до самиот крај.

Погледнете фотографии од натпреварот.

186378451_3953283241385159_3661340252290687620_n 186484357_3953286528051497_8034501576947429865_n 186486517_3953283078051842_2718029297369590308_n 186488016_3953283628051787_1329244483796665809_n 186496953_3953283478051802_5619883383831624384_n 186496963_3953287334718083_7737552320001617429_n 186515375_3953286894718127_6581884026745726005_n 186517144_3953284924718324_8181236891157520214_n 186540112_3953284638051686_7773302229909840851_n 186541767_3953286684718148_5342437832779214995_n 186549858_3953288391384644_8980865425112087768_n 186572900_3953282624718554_3506619861492957820_n 186874957_3953286708051479_5987292089011976339_n 187176403_3953282641385219_5297496682497109663_n 187283879_3953286091384874_3771625906387180105_n 187395720_3953286968051453_7482598605932800911_n