Saturday ,13 August 2022
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > (ФОТО) Костовски го следеше Вардар против Ренова
(ФОТО) Костовски го следеше Вардар против Ренова

(ФОТО) Костовски го следеше Вардар против Ренова

Денеска на градсиот стадион во Скопје беше забележан Јован Костовски, поранешниот напаѓач на “црвено – црните”. Популарниот Јове сите вардарови навивачи добро го паметат од настапите во дресот на Вардар во сезоните од 2004 до 2008, и поготово во сезоната 2012-2013, кога на 47 натпревари постигна 27 погодоци. Костовски моментално настапува за тимот на Леувен во втората лига на Белгија.

18622993_1462420773815176_1272661294_n
Фото: Кочо Сотировски