Friday ,22 September 2023
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња > (ФОТОГАЛЕРИЈА) Шампионската “2004“ генерација ја помина последната пречка, за пласман на завршниот турнир во детската лига
(ФОТОГАЛЕРИЈА) Шампионската “2004“ генерација ја помина последната пречка, за пласман на завршниот турнир во детската лига

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Шампионската “2004“ генерација ја помина последната пречка, за пласман на завршниот турнир во детската лига

Екипите на Вардар (1) и Вардар (2) обезбедија пласман на завршниот турнир во детската лига. Избраниците на Ане Андовски ги победија своите противниви во полуфиналните дуели и се единствените од скопско-кумановскиот регион кои се пласираа на завршниот турнир. Последните пречки беа екипите на Кул Здравје и Шкупи.

Погледнете ја фотогалеријата од двата натпревари:

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22-2 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42