Friday ,22 September 2023
Последни:
Home > ЖРК Вардар > (ФОТОГАЛЕРИЈА) Вардар го победи Куманово и се пласираше во финалето на супер лигата
(ФОТОГАЛЕРИЈА) Вардар го победи Куманово и се пласираше во финалето на супер лигата

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Вардар го победи Куманово и се пласираше во финалето на супер лигата

Екипата на ЖРК Вардар лесно го помина Куманово во полуфиналето од плејофот на супер лигата (54:19). Денес во финалето ќе игра со “сестринскиот“ тим на Вардар СЦЈС, кое ќе го даде шампионот на Македонија.

Погледнете ја фотогалеријата од триумфот со Куманово.

21 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20