Monday ,25 May 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > (Фотогалерија) Дербито во помладата пионерска лига му припадна на Вардар
(Фотогалерија) Дербито во помладата пионерска лига му припадна на Вардар

(Фотогалерија) Дербито во помладата пионерска лига му припадна на Вардар

Помладите пионери на ФК Вардар ја забележаа и деветтата сезона победа. Во дербито на домашен терен убедливо го совладаа тимот на Пелистер (3:0) и со тоа останаа на лидерското место во лигата.

Погледнете ја фотогалеријата од овој дуел.

1 2 3 4 5 6 7 8 74280637_153273699322609_5449751098426392576_o 74414845_153273809322598_395704910462582784_o 74461927_153273659322613_8949397902699003904_o 75521606_153273582655954_6977908511111905280_o 75573779_153273982655914_5437714401039745024_o 75603422_153273915989254_2748834392913739776_o 77026484_153273595989286_7691022177742618624_o 77135314_153273722655940_4815373867482611712_o 78496196_153273799322599_7942717371641233408_o 78618685_153273852655927_4573354998678683648_o 79357161_153274019322577_4957679993858555904_o