Sunday ,31 May 2020
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Карачиќ: Кога ќе биде најтешко и најважно, тогаш ќе биде вашето време
Карачиќ: Кога ќе биде најтешко и најважно, тогаш ќе биде вашето време

Карачиќ: Кога ќе биде најтешко и најважно, тогаш ќе биде вашето време

Легендата на РК Вардар, Игор Карачиќ, кој седум години беше дел од нашиот тим и прерасна во миленик на навивачите, иако е член на лутиот ривал на Вардар, Киелце сепак преку Инстаграм упати порака до своите екс голеги во моментите кога тимот се наоѓа во резултатска криза.

„Кога ќе биде најтешко и најважно, тогаш ќе биде вашето време. Главата горе“, напиша Карачиќ.

dsasa