Monday ,25 May 2020
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (ФОТО) „Фала“ за Фереира, Борозан и Лојаница
(ФОТО) „Фала“ за Фереира, Борозан и Лојаница

(ФОТО) „Фала“ за Фереира, Борозан и Лојаница

Вардар продолжува да им се заблагодарува на играчите кои во минатото биле дел од клубот и кои дале свој придонес. Така беше и вечерва, на дуелот со екипата на Веспрем, кој го доби противникот од Унгарија.

Дресови со благодарница добија Рожерио Мораес Фереира кој успеа со Вардар да освои две Европски титули, потоа Вуко Борозан кој предвреме го напушти клубот и не се радуваше на вториот Европски трофеј со црвено-црните, како и Марија Лојаница, поранешниот кондиционен тренер, кој од оваа сезона е дел од тимот на Веспрем.

78181003_10158740254355348_599052877280837632_o 78579568_10158740254360348_2094720301186154496_o