Friday ,21 February 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња > (Фотогалерија) Нови радости за генер. 2010 во детската лига, совладани екипите на Драчево и Карев
(Фотогалерија) Нови радости за генер. 2010 во детската лига, совладани екипите на Драчево и Карев

(Фотогалерија) Нови радости за генер. 2010 во детската лига, совладани екипите на Драчево и Карев

Во текот на вчерашниот ден, генерацијата 2010 на ФК Вардар одигра нови натпревари во детската лига, на кои забележа две победи. Вардар (1) убедливо го совлада тимот на Драчево Јуниор (10:1), додека Вардар (2) беше подобар од Карев (6:2). Извештај од овие дуели можете да прочитате на линкот, ТУКА.

Погледнете фотографии од двата натгпревари на младите вардарци.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 72684268_138749114108401_4037907005048881152_n