Friday ,21 February 2020
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Одлична вест, капитенот Стоилов се враќа на теренот за дуелот со Кил
Одлична вест, капитенот Стоилов се враќа на теренот за дуелот со Кил

Одлична вест, капитенот Стоилов се враќа на теренот за дуелот со Кил

Денес не очекува дербито во најсилнатга група Б од Лигата на Шампионите. Во С.Ц. Јане Сандански ќе гостува екипата на Кил. Тренерот Писонеро го објави составот на играчи за кои ќе смета за вечерашниот дуел, а интересно во него се наоѓа и капитенот, Стојанче Стоилов за кој ова ќе биде прв натпревар во новата сезона, после паузата поради повреда.

Натпреварот стартува од 17:30 часот. Погледнете ги составите на двете екипи.

vardarfans-stoilov