Friday ,21 February 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња > (Фотогалерија) Нови победи на „контото“ за генер. 2008 на ФК Вардар
(Фотогалерија) Нови победи на „контото“ за генер. 2008 на ФК Вардар

(Фотогалерија) Нови победи на „контото“ за генер. 2008 на ФК Вардар

Генерацијата 2008 на ФК Вардар во текот на вчерашниот ден одигра нови натпревари во рамките на детската лига, на кои забележа две победи. Вардар (1) беше подобар од Скупи (4:2), додека Вардар (2) ја совлада екипата на Њу Старс (5:2). Извештај од натпреварите можете да прочитате на линкот, ТУКА.

Погледнете фотографии од двата натпревари на вардарци.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23