Friday ,12 April 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња > (Фотогалерија) Вардар (1) генер. 2009 го победи Драчево, Вардар (2) ремизираше со Карев
(Фотогалерија) Вардар (1) генер. 2009 го победи Драчево, Вардар (2) ремизираше со Карев

(Фотогалерија) Вардар (1) генер. 2009 го победи Драчево, Вардар (2) ремизираше со Карев

Во текот на вчерашниот ден, првото пролетно коло во детската лига го одигра генерацијата на ФК Вардар родени 2009 година. Под водство на Никола Глигоров, нашите млади надежи остварија една победа и одиграа со нерешен резултат. Вардар (1) го доби мечот со екипата на Драчево Јуниор (2:0), додека Вардар (2) ремизираше со екипата на Карев (1:1).

Погледнете 50 фотографии од двата натпревари.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50