Tuesday ,14 July 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња > (Фотогалерија) 1/4 и 1/2 финале за вардаровата генерација 2007 на „Кул Куп“
(Фотогалерија) 1/4 и 1/2 финале за вардаровата генерација 2007 на „Кул Куп“

(Фотогалерија) 1/4 и 1/2 финале за вардаровата генерација 2007 на „Кул Куп“

Вардаровата генерација 2007 го освои бронзениот медал на турнирот „Кул Куп 2019“, совладувајќи ја во малото финале екипата на Талент Битола (5:1).

Претходно во 1/4 финалето, црвено-црните беа подобри од екипата на Јанг Тим (2:1), додека во полуфиналето после изведување на пенали бевме поразени од екипата на Албарса (7:6), откако во регуларниот дел мечот заврши без победник (1:1). Погледнете фотогалерии од овие два меча на генерацијата 2007 на турнирот „Кул Куп“.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45