Sunday ,26 May 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња > Фотогалерија од двата меча на ФК Вардар генер. “2007“ на кој постигнаа една победа и одиграа едно реми
Фотогалерија од двата меча на  ФК Вардар генер. “2007“ на кој постигнаа една победа и одиграа едно реми

Фотогалерија од двата меча на ФК Вардар генер. “2007“ на кој постигнаа една победа и одиграа едно реми

1 2 3

На натпреварите во детската фудбалска лига на терените на фудбалскиот клуб Работнички, најмладата Вардарова генерација родени 2007 година одиграа два натпревари. На двата дуела тие забележаа една победа и нерешен резултат. Вардар (1) за противник го имаше тимот на Спорт Ефе. Во еден возбудлив и интересен натпревар, на кој црвено-црните имаа повеќе шанси на крајот славевме со минимални 1:0. Потоа на истиов терен натпревар одиграа и Вардар (2) генер. “2007“ против тимот на Скупи (2). ове две екипи одиграа реми 1:1.

4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19