Thursday ,09 December 2021
Последни:
Home > ФК Вардар > У-17 > (Фотогалерија) Четири голови во мрежата на Милано, за продолжување на настапите во купот за вардаровите пионери
(Фотогалерија) Четири голови во мрежата на Милано, за продолжување на настапите во купот за вардаровите пионери

(Фотогалерија) Четири голови во мрежата на Милано, за продолжување на настапите во купот за вардаровите пионери

Пионерите на ФК Вардар успешно ја поминаа 1/8 финалната пречка од Купот на Македонија и на тој начин се пласираа во следната елиминациска рунда. Победникот беше решен во само еден меч, кој му припадна на Вардар кој славеше во дуелот со екипата на Милано (4:1). Два гола беа дело на Мирков, додека по еден постигнаа Давидовски и Стојановски.

1 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37