Sunday ,17 October 2021
Последни:
Home > РК Вардар > Втор тим > Бутел шанса за прв успех на Вардар Јуниор, мечот се игра во сабота
Бутел шанса за прв успех на Вардар Јуниор, мечот се игра во сабота

Бутел шанса за прв успех на Вардар Јуниор, мечот се игра во сабота

По двете воведни кола младите вардарци од тимот на РК Вардар Јуниор се без бодови, во истите забележавме два порази. На програмата овој викенд е треттото суперлигашко коло од новата сезона. Во истото момците на Стојан Петрушевски и Пепи Манасков ќе бидат домаќини.

На нас ни гостува тимот на РК Бутел-Скопје предовен од Грчевски Кристијан и Јанев Дарко. Ривалот доаѓа со максимални шест бода, тие со Металург и Пролет ја делат лидерската позиција по две кола. Дуелот се игра во сабота, на 21.септември, истиот е закажан  со почеток во 15-00 часот.

Мечот кој се игра во  малата сала при СЦ „Јане Сандански“ ќе го судат Андонов Виктор и  Јовановски Стојанче од Скопје.