Thursday ,09 December 2021
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > (Фотогалерија) Пом.пионери на ФК Вардар го победија Милано и се најдоа во 1/4 финалето на Купот
(Фотогалерија) Пом.пионери на ФК Вардар го победија Милано и се најдоа во 1/4 финалето на Купот

(Фотогалерија) Пом.пионери на ФК Вардар го победија Милано и се најдоа во 1/4 финалето на Купот

Помладите пионери на ФК Вардар се пласираа во осумте најдобри екипи во Купот на Македонија, откако успеаа да ја поминат осмина-финалната пречка. На теренот на Академијата, вардарци во второто полувреме го скршија отпорот на Милано и славеа со резултат (2:0), со головите на Левент Ибраим и Бесар Гуџуфи.

Погледнете ја фотогалеријата од 1/8 финалниот дуел, меѓу помладите пионери на Вардар и Милано.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38