Tuesday ,25 June 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-17 > (ФОТОГАЛЕРИЈА) Пионерите се вратија на првото место, откако го победија тимот на Металург
(ФОТОГАЛЕРИЈА) Пионерите се вратија на првото место, откако го победија тимот на Металург

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Пионерите се вратија на првото место, откако го победија тимот на Металург

Важна победа за пионерите на ФК Вардар, од гостувањето на Железарница, против екипата на Металург. Со овие три бода се вративме на првото место на табелата. Стрелци на головите на денешнот меч беа Саит Битиќи и Марко Ѓорѓиевски, за конечен резултат од 0:2. Погледнете ја фотогалеријата од овој дуел.

vardarfans=8 vardarfans-1 vardarfans-2 vardarfans-3 vardarfans-4 vardarfans-6 vardarfans-7 vardarfans-9 vardarfans-10 vardarfans-11 vardarfans-12 vardarfans-13 vardarfans-14 vardarfans-15 vardarfans-16 vardarfans-17 vardarfans-18 vardarfans-19 vardarfans-20 vardarfans-23 vardarfansp-5