Saturday ,13 July 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > (ФОТОГАЛЕРИЈА) Пом.пионери го победија Металург и останаа во трка за титулата
(ФОТОГАЛЕРИЈА) Пом.пионери го победија Металург и останаа во трка за титулата

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Пом.пионери го победија Металург и останаа во трка за титулата

Помладите пионери на фудбалскиот клуб Вардар го добија дербито со екипата на Металург, во заостанатиот натпревар од 20 првентсвено коло. Избраниците на Сашо Јанев имаа водство од 0:2 по првото полувреме и тоа со двта погодоци од скратен корнер на Давид Астарџиев. Во вториот дел, Металург успеа да намали на 1:2, што беше и конечен резултат на овој натпревар. Со овие три бода остануваме во борбата за титулата со екипата на Работнички, кој има еден бод предност на две кола до крајот на сезоната.

vardarfans-1 vardarfans-2 vardarfans-3 vardarfans-4 vardarfans-5 vardarfans-6 vardarfans-7 vardarfans-8 vardarfans-9 vardarfans-10 vardarfans-11 vardarfans-12 vardarfans-13 vardarfans-14 vardarfans-15 vardarfans-16 vardarfans-17 vardarfans-18 vardarfans-19 vardarfans-20 vardarfans-21 vardarfans-22 vardarfans-23 vardarfans-24 vardarfans-25 vardarfans-26 vardarfans-27 vardarfans-28 vardarfans-29 vardarfans-30 vardarfans-31 vardarfans-32 vardarfans-33