Sunday ,29 May 2022
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > (Фотогалерија) Вардар подобар во пенал серијата, пом.пионери ја победија А.Пандев во финалето на купот
(Фотогалерија) Вардар подобар во пенал серијата, пом.пионери ја победија А.Пандев во финалето на купот

(Фотогалерија) Вардар подобар во пенал серијата, пом.пионери ја победија А.Пандев во финалето на купот

Уште еден трофеј за помладите пионери на ФК Вардар, кои успеаа да го освојат и Купот на Македонија. Во големото финале, црбвено-црните ја победија екипата на А.Пандев, после изведување на пенал, откако во регуларниот дел мечот заврши без победник (0:0). Одлична сезона за избраниците на Деспотовски, кои успеаа да станат шампиони и во регионалната-скопска лига.

Погледнете ја фотогалеријата од големото финале во купот.

0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35-2 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72