Saturday ,11 July 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > (Фотогалерија) Со триумф во дербито против Шкендија, пом.пионери на ФК Вардар ја финишираа успешната сезона во која станаа шампиони
(Фотогалерија) Со триумф во дербито против Шкендија, пом.пионери на ФК Вардар ја финишираа успешната сезона во која станаа шампиони

(Фотогалерија) Со триумф во дербито против Шкендија, пом.пионери на ФК Вардар ја финишираа успешната сезона во која станаа шампиони

Помладите пионери на ФК Вардар го освоија првото место во помладата пионерска супер лига, за натпреварувачката сезона 2018/19. Во последното коло избраниците на Деспотовски на домашен терен ја совладаа екипата на Шкендија (3:0) и на тој начин станаа шампиони на Македонија. Оваа генерација на Вардар сезоната ја заврши со вкупно 64 освоени бодови или 10 повеќе од Победа и дури 19 повеќе од екипата на Шкендија, што само говори за супериорноста на црвено-црните.

Погледнете ја нашата фотогалерија од дербито, Вардар – Шкендија 3:0 ( 0:0).

48

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47