Saturday ,01 April 2023
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > (ФОТО) Младинската школа на ФК Вардар означи старт на подготовките за новата сезона

(ФОТО) Младинската школа на ФК Вардар означи старт на подготовките за новата сезона

y2

Денес на теренот на Локомотива со тренизи стартуваа младите екипи на ФК Вардар кои во новата натпреварувачка сезона ќе се натпреваруваат во младинската Супер Лига.

Во присуство на директорот на школата, Борче Христов, денес се одржа првиот собир на младинската школа. Засега потврдени тренери се Саше Божиноски (кадети), Марјан Герасимовски (пионери) и Сашо Тодоровски (помлади пионери). Во наредниов период треба да биде познат и тренерот кој ќе ги предводи младинците. Слободан Мутибариќ ќе биде еден од тренерите кој ќе работи со голманите во школата.

Се очекува во наредниве денови сите екипи да бидат играчки комплетирани и да се работи напорно во пресрет на новата сезона. Во продолжение погледнете фотографии од првиот тренинг на младинските екипи на ФК Вардар.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 295987549_5298739966839473_6925247929308102197_n 296098032_5298737326839737_4922823855928005147_n 296129481_5298741260172677_4453188199228149284_n 296165832_5298741826839287_2608059720083268490_n 296356022_5298739763506160_9156742686030590029_n 296823253_5298737290173074_1545447890030849743_n