Sunday ,16 June 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > (ФОТО) ФК Вардар на врвот на табелата ќе ја мине паузата во првенството
(ФОТО) ФК Вардар на врвот на табелата ќе ја мине паузата во првенството

(ФОТО) ФК Вардар на врвот на табелата ќе ја мине паузата во првенството

Вардар е лидер на табелата во првата македонска фудбалска лига и по завршувањето на петото коло од првенството . Црвено – црните ќе го задржат лидерското место во наредниот двонеделен период кога има пауза во мак фудбалот поради настапите на А-Селекцијата во квалификациите .

По лошиот старт на почетокот и ремито со Шкупи избраниците на Гоце Седлоски одиграа четери меча на кој остварија исто толку победи и освоија максимални 12 бода . На менито на црвено – црните беа тимовите на : Шкендија , Младост , Металург и штипска Брегалница . Зад нас на бод негатива е нашиот конкурент од Тетово Шкендија , а на трета позиција изненадувачки по пет кола е ФК Силекс . Следен меч е на домашен терен повторно на Арената Филип втори на 13-ти август со тимот на седмопласираниот ФК Хоризонт Турново .