Thursday ,25 February 2021
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > ФОТО: Вардар е повеќе од клуб, дечињата од Green House Градинка гостинчиња во тренинг кампот
ФОТО: Вардар е повеќе од клуб, дечињата од Green House Градинка гостинчиња во тренинг кампот

ФОТО: Вардар е повеќе од клуб, дечињата од Green House Градинка гостинчиња во тренинг кампот

Фудбалерите од првиот тим на Вардар претпладнево за време на нивниот редовен тренинг во Тренинг Кампот на ФК Вардар, беа посетени од дечињата од Green House Градинка во Скопје.

На почеток од заедничкото другарување, нашиот стручен штаб ги запозна  децата со основните правила на фудбалска игра, додека потоа играчите љубезно одговараа на нивните љубопитни прашања.

Нашите гостинчиња, меѓу кои можеби се крие и некоја идна вардарова „ѕвезда“, имаа прилика одблизу да се запознаат со своите фудбалски идоли и заедно со нив да ја почувствуваат магијата на фудбалската игра.

Фото:

85044849_2732973620130968_8255120171627184128_o 85049222_2732973540130976_1772697401522388992_o 85070135_2732973693464294_3072203472767025152_o 85168637_2732973383464325_750529613532233728_n 85229571_2732973306797666_1073856714375168000_o