Sunday ,21 October 2018
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > (Фотогалерија) Пом.пионери со убедлива победа над Пирин
(Фотогалерија) Пом.пионери со убедлива победа над Пирин

(Фотогалерија) Пом.пионери со убедлива победа над Пирин

Изминатиов викенд гостин на ФК Вардар, беше екипата на Пирин од Бугарија, која допатува со генерациите родени “2002“ и “2003“ година. Вардар и Пирин кај генер. “2002“ одиграа два контролни натпревари и двата им припаднаа на нашиот состав.

Погледнете ја фотогалеријата од првиот натпревар, кој Вардар го доби убедливо со резултат од 7:0.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16