Saturday ,04 December 2021
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > (ФОТО) Вардаровите фудбалери денеска се дружеа со учениците од С. У. “Васил Антевски – Дрен“
(ФОТО) Вардаровите фудбалери денеска се дружеа со учениците од С. У. “Васил Антевски – Дрен“

(ФОТО) Вардаровите фудбалери денеска се дружеа со учениците од С. У. “Васил Антевски – Дрен“

Момците од фудбалскиот тим Вардар  денеска се дружеа со учениците од средното училиште Васил Антевски – Дрен во населбата Кисела Вода. Младите средношколци  имаа можност да се фотографираат, дружат и да земат автограми од вардаровите фудбалери.

q

Покрај дружењето вардадрци одиграа и ревијален натпревар на мали голчиња против тимот од ова училиште. Присутни од играчкиот кадар на црвено-црните беа:Којашевиќ, Блажевски, Алексовски, Николов, Димков, Стојчевски и Петковски.

q1 q2 q3