Wednesday ,24 July 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > (ФОТО) Вардарци подготвени за нова победа
(ФОТО) Вардарци подготвени за нова победа

(ФОТО) Вардарци подготвени за нова победа

За 20-сетина минути ќе започне вториот контролен натпревар за нашиот фудбалски шампион, против екипата на Вил од Швајцарија. Веќе е познат стартниот состав за овој натпревар, во нападот ќе имаме можност да ги гледаме новите засилувања, Ќеран и Нимани.

Ви “доловуваме“ неколку фотографии од теренот каде ќе се одигра овој натпревар.

vardarfans fk-1vardarfans-fk-3vardarfans-fk-4vardarfans fk-5