Monday ,26 September 2022
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > (ФОТО) Големите засилувања се фатија за работа

(ФОТО) Големите засилувања се фатија за работа

271822283_4724227011005609_747233783287126100_n

Денеска фудбалерите на Вардар ги стартуваа зимските подготовки за пролетниот дел од сезоната 2021/2022. На првиот тренинг во новата година се појавија и големите засилувања, а воедно и повратници во тимот, Филип Гачевски и Дарко Мицевски. И двајцата се фатија за работа уште на првиот тренинг на екипата.

Инаку, фудбалерите ќе работат во Скопје се до 24-ти јануари, кога е предвидено заминување за Анталија на главните подготовки пред стартот на пролетниот дел од шампионатот.

Сите фудбалери се максимално мотивирани и подготвени за исполнување на зацртаните цели за оваа полусезона.