Sunday ,22 May 2022
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > (ФОТО) Вардарци со напорна работа на ,,зимски” тренинг
(ФОТО) Вардарци со напорна работа на ,,зимски” тренинг

(ФОТО) Вардарци со напорна работа на ,,зимски” тренинг

Утрово фудбалерите одржаа ,,зимски” тренинг, но тоа не ги спречи да го дадат својот максимум во еден од последните тренинзи за првиот дел од подготовките пред заминувањето за Анталија во понеделник.

ddd ssss

Вардар досега се засили со повратниците Филип Гачевски и Дарко Мицевски, Ване Јованов и младиот Иван Мицевски кој се врати од позајмица. Планирани се уште најмалку две нови имиња, во офанзивната линија на тимот.