Friday ,28 February 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња > (Фотогалерија) Второ коло на турнирот „Кул Куп“ за генерациите 2007 и 2009 на ФК Вардар
(Фотогалерија) Второ коло на турнирот „Кул Куп“ за генерациите 2007 и 2009 на ФК Вардар

(Фотогалерија) Второ коло на турнирот „Кул Куп“ за генерациите 2007 и 2009 на ФК Вардар

Генерациите 2007 и 2009 во текот на вчерашниот ден го одиграа и второто коло на турнирот „Кул Куп“.

Генерацијата 2007 го победи Драчево Јуниор (3:0) и стигна до вториот триумф, додека генерација 2009 ремизираше во дуелот со екипата на Прилеп-Тони-Прилеп (1:1). Погледнете фотографии од двата натпревари на нашите генерации.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38