Tuesday ,23 July 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња > (ФОТО) Генерациите 2004 и 2009 ги добија медалите за освоените 2 и 3.место на „Пирин Куп“
(ФОТО) Генерациите 2004 и 2009 ги добија медалите за освоените 2 и 3.место на „Пирин Куп“

(ФОТО) Генерациите 2004 и 2009 ги добија медалите за освоените 2 и 3.место на „Пирин Куп“

Генерациите на ФК Вардар родени 2004, 2006 и 2009 година во периодот од 13-16.февруари се натпреваруваа на меѓународниот турнир „Пирин Куп“.

Генерацијата 2004 заврши на второто место, откако во големото финале доживеа минимален пораз од екипата на Черно Море (0:1). Генерацијата 2009 се закити со бронзениот медал, со триумфот во малото финале против екипата на Национал (2:0), додека генерација 2006 го освои четвртото место, со поразот од екипата на Небар (1:0).

На завршната церемонија беа доделени медалите и трофеите за најдобрите екипи.

85257681_2830050990397730_1109321792641564672_o 86454345_2830051470397682_334625888488390656_o 86708162_2830054103730752_2211441874315509760_o 86725270_2830050797064416_6743738188235276288_o 86726343_2830060153730147_3907196770681094144_o 86732526_2830051010397728_7121294864712466432_o 86969484_2830051230397706_260866104421777408_o 87049213_2830053900397439_273859832191123456_o